EN |

مرکز آموزش

مرکز آموزش

بنیانگذاران و مدیران دلسوز صنایع فولاد آلیاژی پاسارگاد براین باورند که سرمایه اصلی کارخانه نیروهای انسانی آموزش دیده و کارآمد هستند و براین اساس سعی داشته و دارند که پرسنل کارخانه با تکنولوژی روز از طریق آموزش درخود کارخانه و اعزام به خارج ازکشور و بازدید از کارخانجات مشابه، بتوانند همکاری گروهی و فرهنگ کارحاکم درآن واحدها را از نزدیک ببینند و باور داشته باشند که دردنیای امروز شرط لازم برای موفقّیت درتوسعه صنعتی، ایجاد ارزش افزوده و رسیدن به رفاه فردی واجتماعی، مستلزم توانایی فردی و گروهی و همچنین توان رقابت در بازار جهانی است و اینکه ما بتوانیم جایگاه مناسبی در بازارهای لبریز از رقابت بین المللی برای خودمان بدست آورده و برای حفظ این جایگاه، توسعه فرهنگی، تجربی و علمی را بعنوان یک ابزار کارآمد و کارساز در سرلوحه توجه خویش قرار دهیم. خوشبختانه مجتمع دراین مورد خیلی موفّق بوده و آنچه مدیران ارشد و پرسنل تولید و بهره برداری بدست آورده اند علاوه برمعلومات آکادمیک از طریق آموزش ضمن کار با متخصصّین خارجی و آشنایی با صنعت در کشورهای چین و اروپایی، بویژه آلمان و اتریش بدست آمده است . هم اکنون کار بهره برداری به دست جوانانی انجام می شود که سابقه کار در سایر کارخانجات فولادسازی را ندارند و همین عامل باعث شاخص و بارز شدن این مجتمع درمحدوده زمانی کوتاه در داخل و خارج از کشور می باشد.

در راستای افزایش توانایی تجربی پرسنل ،واحد آموزش مجتمع مجهز به کارگاه آموزشی تخصصی نیوماتیک و هیدرولیک ، کارگاه جوشکاری ، برشکاری و ماشین کاری مدرن ،آزمایشگاه الکترونیک ، کارگاه برق صنعتی، کارگاه آموزشی PLC ، کارگاه کامپیوتر و نرم افزارهای مربوطه، سالن آمفی تئاتر، کتابخانه و لابراتوار آموزش زبان مبتنی بر تجارب کارخانه فولادسازی BSE کشورآلمان با بیش از پنجاه سال سابقه در جوار کارخانه احداث گردید.

واحد آموزش و توسعه سرمایه انسانی، با ارائه دوره های مرتبط به مهندسین و مدیرانی که درصدد فراگیری قابلیت ها و ارتقای توانایی خود در حوزه تولید و پروژه هستند کمک میکند تا توانایی های خود را افزایش دهند تا بتوانند به عنوان یک فرد حرفه ای به فعالیت در پروژه های گوناگون بپردازند.

از جمله ویژگی های بارز دوره های آموزشی تخصصی و کاربردی مرکز آموزش می توان به طراحی محتوا متناسب با نیاز ها و خواست سازمان ، طراحی دوره با هدف توانمند سازی ، ایجاد شایستگی و تمایز در پرسنل ، استفاده از شیوه و ابزار های متنوع تدریس (آموزش تئوری ، عملی ،حضوری در کارخانه ، مطالعه فردی ، پروژه و ....) ، طراحی دوره های آموزشی و مهارتی شغل محور به منظور ارتقای توان تخصصی ،ایجاد فضایی سازنده جهت تبادل اندیشه ها و تجارب پرسنل و اساتید شرکت کننده در دوره های آموزشی اشاره کرد.

قابل ذکر است در جهت بهبود عملکرد علاوه بر بهره گیری از مدیران و پرسنل خود کارخانه، از اساتید برجسته برون سپاری جهت تدریس بهره گرفته شده است. همچنین علاوه بر آموزش به پرسنل سابقه دار مجموعه، پرسنل تازه استخدام شده در بدو ورود در طی دوره های کوتاه مدت و بلند مدت آموزش داده می شوند و پس از اتمام دوره آموزشی و گذراندن آزمون های مربوطه موفق خواهند شد وارد عرصه کار شوند.

مازاد بر دوره های آموزشی برنامه ریزی شده که شامل دروس تخصصی و عمومی (آموزش فرایند ها، شناخت تجهیزات مکانیکی و الکتریکی ،آموزش مکانیک خودرو ،آموزش جرثقیل های سقفی و ....)، دوره های تخصصی متناسب با نیاز هر واحد در صورت درخواست واحد مربوطه به صورت جداگانه نیز برگزار میگردد.