مقاطع فولادهای کیفی (SBQ)

واحد مقاطع فولادهای کیفی (SBQ)

صنایع فولاد آلیاژی پاسارگاد با توجه به دارا بودن تجهیزات VD-VOD و Close casting، یکی از تولید کنندگان عمده مقاطع فولاد کیفی (SBQ) با ظرفیت 450,000 تن در سال در ایران می‌باشد. مقاطع کیفی فولاد با توجه به خواص؛ تمیزی بالای فولاد، ریزساختار یکنواخت، ترکیب شیمیایی دقیق، سختی و خواص مکانیکی مناسب در صنایع خودروسازی، بلبرینگ و رولبرینگ، ماشین آلات صنعتی و صنایع حمل و نقل مورد استفاده قرار می‌گیرد. جهت تامین این صنایع مختلف از مقاطع گرد و تسمه از فولادهای کم آلیاژ و آلیاژی مختلف و با شرایط تحویلی متفاوت طبق جدول زیر به مشتریان قابل ارائه می‌باشد. این محصولات با الزامات کیفی و تلرانس ابعادی با توجه به استانداردهای مربوطه عرضه می‌گردد.

 

 

 

وایر و کلاف آلیاژی (WRM)

واحد وایر و کلاف آلیاژی (WRM)

واحد WRM با توجه به توانمندی‌های این شرکت به جهت تولید گریدهای آلیاژی با استفاده از تجهیزات VD-VOD و Close casting و در راستای رفع نیازی‌های داخلی صنعت کشور و همچنین صادرات محصول به کشورهای همسایه مطابق با استانداردهای بین الملی می‌باشد. واحد تولید وایر و کلاف آلیاژی به ظرفیت 450,000 تن در سال در ذوب آهن پاسارگاد در سال 1402 وارد بهره‌برداری می‌شود. کلاف یک محصول آلیاژی پرکاربرد است که به عنوان مواد اولیه در صنایع مختلف از جمله تولید الکترود و سیم جوش، سیم بکسل، زنجیر، فنر، سیم مورد استفاده در تایر، ساچمه فولادی ریز، میخ و پیچ، سیم خاردار و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول از طریق نورد شمش تولید می‌شود و در سایزهای 5.5 تا 16 میلی‌متر و با گریدهای آلیاژی مختلف در صنایع فولاد آلیاژی پاسارگاد تولید می‌‌گردد.

 

 

 

فرآیندهای بعد از نورد ( Post Treatment)

واحد فرآیندهای بعد از نورد ( Post Treatment)

واحد Post Treatment به منظور بهبود ویژگی‌های نهایی محصولات نوردی و همچنین افزایش کیفیت سطحی مطابق با نیازهای مشتریان می‌پردازد. این واحد نقش محوری در آماده‌سازی محصولات نهایی برای تحویل به مشتریان داشته و عملیات تکمیلی‌اش سبب افزایش کیفیت کالا و ارزش افزوده می‌شود. در این فرآیند به منظور دستیابی به خواص متنوعی همچون سختی، چقرمگی ، قابلیت ماشین کاری و ...، فولادها به صورت کنترل شده گرم و سپس سرد می شوند. انواع عملیات حرارتی ها همچون نرمالایز، کروی کردن، آنیل هم‌دما، آنیل کامل، تنش زدایی و... گریدهای مختلف فولاد نظیر فولاد فنر، فولاد ساختمانی، فولادهای بلبرینگ، فولادهای تیغ اره و... استفاده می گردد. با راه اندازی این بخش از صنایع فولاد آلیاژی پاسارگاد بر موفقیت و رقابت‌پذیری آن تأثیر مستقیم دارد. در حال حاضر فاز اول این پروژه شامل خط عملیات حرارتی و بلک بار (black bar) به ظرفیت 120,000 تن در سال می‌باشد و تا پایان سال 1402 مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.لوله های بدون درز (seamless)

واحد لوله های بدون درز (seamless)

واحد لوله‌های بدون درز ما در مجتمع فولاد پاسارگاد یک واحد پیشرفته است که به تولید لوله‌های بدون درز با کیفیت بالا اختصاص یافته است. با ظرفیت تولیدی سالیانه 150,000 تن، ما به بازارهای داخلی و بین‌المللی خدمات ارائه خواهیم داد و مجموعه‌ای از اندازه‌ها و گریدها را ارائه می‌کنیم تا نیازهای متنوع صنایعی مانند نفت، گاز و پتروشیمی را برآورده کنیم. محصول نهایی دارای قطر بین 73 تا 194، ماکزیمم طول 13 متر با ضخامت لوله بین 4.5 تا 20 میلی‌متر می‌باشد.

لوله‌های تولیدی ما به طور صددرصدی به الزامات استانداردهای API 5L و API 5CT و همچنین استاندارد نفت ایران (IPS) مربوط به تولید لوله پایبندی دارند. این امر تضمین می‌کند که لوله‌های بدون درز تولیدی با کیفیت و قابلیت بالا تولید می‌شوند و به مشتریان ما اعتماد و آرامش می‌بخشند. در واحد لوله‌های بدون درز، فناوری روز، اقدامات سختگیرانه کنترل کیفیت و نیروی کار ماهر را ترکیب می‌کنیم تا لوله‌های بدون درزی ارائه دهیم که در عملکرد و دوام آنها برتری داشته باشند.